Wiemy, że działamy w trudnych czasach

KILKA SŁÓW O NAS

Pomorskie (dawniej Gdyńskie) Wodne Ochotnicze Pogotowie ratunkowe jest charytatywnym, dobrowolnym, pozarządowym stowarzyszeniem skupiającym osoby pragnące poprzez udział własny – rzeczowy bądź finansowy – zapobiegać niebezpieczeństwom na akwenach bądź ratować życie i zdrowie oraz majątek będący w niebezpieczeństwie na akwenie morskim bądź śródlądowym.

Nasze działania w zakresie ratowania życia i zdrowia oraz duża część zadań profilaktycznych są bezpłatne, natomiast do ich realizacji służą odpłatne działania w zakresie ratownictwa technicznego i zabezpieczania imprez pod względem bezpieczeństwa na wodzie.

DLACZEGO WARTO Z NAMI DZIAŁAĆ?

Wiemy, że tylko we współdziałaniu osiągniemy sukces. zwycięstwo. rezultat.

Pomorskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe jest stowarzyszeniem posiadającym zgodę Ministra Spraw Wewnętrznych na wykonywanie ratownictwa wodnego i wpisanym do rejestru jednostek współpracujących z systemem Państwowe Ratownictwo Medyczne. Powstało z przekształcenia Gdyńskiego WOPR. Jak w każdym stowarzyszeniu, w Pomorskim WOPR działa zarząd na czele z prezesem Andrzejem Bełżyńskim i komisja rewizyjna na czele z przewodniczącym Piotrem Sreberskim. Powołano jednostki terenowe, część z nich jest w trakcie uzyskiwania osobowości prawnej. Działają również grupy operacyjne, w tym dwie nurkowe.
Członków
ratowników kpp
ratowników wodnych

Skąd jesteśmy:

Gdynia
Hel
Śniardwy
Kormoran
Warszawa
Tczew
Pomorska specjalistyczna Grupa Ratownicza
Grupa Ratownictwa Nurkowego
Grupa Ratownictwa Sportowego
Grupa Ratownictwa Technicznego
Gdańsk

zarząd pomorskiego wopr

KADENCJA 2017 - 2022

Komisja Rewizyjna pomorskiego wopr

KADENCJA 2017 - 2022

Już dziś zacznij z nami realizować swoje marzenia!