Akcja na jeziorze Chmielno

27.08.2020r. o godzinie 11:18 dostaliśmy informacje o przewróconym jachcie na jeziorze Chmielno. Na jednostce znajdowała się jedna osoba, która została podjęta z wody i przetransportowana na brzeg razem z jednostką. Po zakończeniu akcji wszystkie jednostki powróciły do bazy odtwarzać swoją gotowość do działania.

Więcej

Moto Safety Day

Moto Safety Day

22.08.2020r. Nasza jednostka pomagała w już 15 edycji Moto Safety Day był to dzień pełen wrażeń zarówno dla nas jak i osób odwiedzających to wydarzeń. Mieliśmy okazje tego dnia pokazać jak współdziałają służby ratownicze na wodzie podczas akcji ratowniczej. Przedstawiliśmy podejmowanie poszkodowanego który, wypadł z uszkodzonej jednostki i została przetransportowana na brzeg a następnie przekazana jednostce PRM, oraz w tym samy czasie pokazywaliśmy holowanie jachtu […]

Więcej

Moto Stafety Day z Pomorskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym

Moto Stafety Day z Pomorskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym

15. edycja Moto Safety Day już 22 sierpnia w Gdyni na parkingu przy Polance Redłowskiej! Wydarzenie Moto Safety Day już od 15 lat promuje kulturę motoryzacyjną, bezpieczeństwo na drodzeoraz poszanowanie środowiska naturalnego. W ostatnich latach istotnym aspektem wydarzenia jestelektromobilność w kierunku dbałości o czyste powietrze i redukcję hałasu. Celem poprawybezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce, konieczne jest podejmowanie skutecznych działań edukacyjnych. Do najważniejszych problemów występujących wciąż […]

Więcej

Akcja na jeziorze Borowiec

Akcja na jeziorze Borowiec

02.08.2020r. o godzinie 16:17 otrzymaliśmy informacje od CKRW Sopot o topiącym się mężczyźnie na wodach jeziora Borowiec. Zadysponowaliśmy do tej akcji dwa pojazdy operacyjne wraz z załogami interwencyjnymi. Po dotarciu na miejsce zdarzenia osoba poszkodowana została podjęta z wody i po sprawdzeniu czynności życiowych reanimowana do przylotu, lotniczego pogotowia ratunkowego. Zakończyliśmy akcje o godzinie 17:45 i zadysponowane jednostki powróciły do bazy odtwarzać swoją gotowość do […]

Więcej

Akcja poszukiwawcza na zatoce Gdańskiej

Akcja poszukiwawcza na zatoce Gdańskiej

22.07.2020r. o godzinie 19:03 zostaliśmy poproszeni przez CKRW Sopot o wsparcie poszukiwań na zatoce Gdańskiej, około 2km od brzegu znajduje się kitesurfer z czerwonym latawcem który potrzebuje pomocy. Zadysponowaliśmy do poszukiwań jednostkę ratowniczą G-01( Bumer). O godzinie 23:00 poszukiwania zostały przerwane i miały zostać wznowione następnego dnia (23.07) o godzinie 04:00. Pięć minut po północy do Sopockiego WOPRu zgłosił się mężczyzna który okazał się być […]

Więcej

Akcja na Helu

Akcja na Helu

21.07.2020r o godzinie 22:28 otrzymaliśmy informacje od Centrum Powiadamiania Ratunkowego o porzuconych rzeczach osobistych znajdujących się na nabrzeżu w porcie Hel, z względu na podejrzenie że, osoba poszkodowana mogła znajdować się w wodzie zadysponowaliśmy do tej akcji jednostkę ratowniczą G-03(Blue). Jednocześnie dokonując analizy monitoringu który, wykluczył wypadek w wodzie.

Więcej

Akcja w Władysławowie

Akcja w Władysławowie

22.07.2020r. o godzinie 11:34 otrzymaliśmy informacje od CPR o porzuconym szarym pontonie który, dryfował w okolicy portu w Władysławowie. Występowało duże prawdopodobieństwo że załoga jednostki, może znajdować się w wodzie. O godzinie 12:00 otrzymaliśmy informacje że właściciel jednostki znajduje się na lądzie. Poszkodowanych nie było.

Więcej

Akcja na jeziorze Ugoszcz

Akcja na jeziorze Ugoszcz

28.06.2020r. o godzinie 15:35 otrzymaliśmy informacje od CPR o dryfującym ciele 53-letniego mężczyzny na jeziorze Ugoszcz. Ciało znajdowało się środku akwenu, osobie postronnej udało się doholować 53-latka do brzegu gdzie rozpoczęła się walka o życie mężczyzny. Niestety po mimo wielu starań i reanimacji mężczyzny funkcje życiowe nie zostały przywrócone.

Więcej

Akcja w Rowach

Akcja w Rowach

19.07.2020r. o godzinie 15:30 zostaliśmy poinformowani o mężczyźnie który, zasłabł w miejscowości Rowach w sklepie Żabka. Zadysponowaliśmy do tej akcji pojazd operacyjny G-31 wraz z załogą interwencyjną. Po przybycie na miejsce okazało się że osoba poszkodowana była nieprzytomna bez oddechu, zostały podjęte czynności resuscytacyjne. Osoba poszkodowana została przekazana jednostce PRM. Niestety nie udało się przywrócić funkcji życiowych denata.

Więcej

Akcja w Sopocie

Akcja w Sopocie

18.07.2020 otrzymaliśmy informacje od CPR o zaginionym dziecku które, znikło z pola widzenia rodziców na Sopockiej plaży. Po dotarciu na miejsce zdarzenia okazało się że zaginionych dzieci jest dwójka, rozpoczęliśmy poszukiwania do których zadysponowaliśmy łodzie ratownicze: G-01(Bumer), G-02(Gremlin) oraz G-10 (Zodiak) wraz z załogami interwencyjnymi. Po około kwadransie zostaliśmy poinformowani o odnalezieniu się obojga dzieci na plaży.

Więcej