Nowości

31 maja 2020

Piękna, słoneczna, wietrzna aura, idealna dla żeglarzy oraz motorowodniaków aby wypoczywać i korzystać z uroków pogody, jednakże natura bywa wymagająca. Dzień dla naszym dyżurujących ratowników był bardzo pracowity

godz 13.50
CPR zadysponowało nas do działań na Zatoce Gdańskiej przy wykorzystaniu jednostki ratowniczej BUMER G01 do jachtu z uszkodzonym masztem, załoga została bezpiecznie doprowadzona do Marina Gdynia.

godz 14.40
CPR zadysponowało nas do działań na jeziorze Tuchomskim pow. Kartuzy, w składzie czterech ratowników przy wsparciu OSP udzielono pomocy załodze wywróconej żaglówki. Poszkodowani cali i zdrowi przetransportowani na brzeg. Następnie postawiono na wodę jednostkę i doholowano na brzeg.

godz 16.25
CPR zadysponowało nas do działań na jeziorze Godziszewskim pow. starogardzki, skierowano tam czterech ratowników wraz ze skuterem ratowniczym i platformą na poszukiwania kitesurfera, który zniknął z pola widzenia brata. Poszkodowany o własnych siłach dotarł na brzeg.

godz. 17.40

CPR zadysponowało nas do poszukiwań opuszczonej jednostki na jeziorze Żarnowieckim. W trakcie dojazdu właściciela dryfującej jednostki odnalazła policja, poszkodowanych nie było.